Předporodní kurz trvá 5 hodin v rámci jednoho dne (zpravidla 8,30-13,30h) ale v nabídce jsou již i jiné časy. První hodinu kurzu otcovství probíráme fázi čekání (těhotenství). Druhou hodinu se společně připravíme na porod. Třetí hodinu si vysvětlíme principy úspěšného přežití v šestinedělí. Čtvrtá hodina je praktická (přebalování, krmení, utěšování, koupání, bezpečné zvedání a uchopování, oblékání, ukládání dítěte do autosedačky a oblíbené s.o.s. noční vstávání). Pátá hodina je věnovaná vašim otázkám a případnému pilování. Kurz stojí 1.900 Kč.

V poslední hodině vždy účastníkům kurzu nabízíme, že již mohou odejít a nemusí se otázek a odpovědí účastnit. Zatím všichni zůstali i na tuto část 🙂

Pokud jste si vybrali tento kurz, klikněte zde a vyplňte formulář: OBJEDNAT JEDNÍM KLIKNUTÍM. Chcete-li kurz otcovství koupit jako dárek, dejte nám to prosím vědět. Máme pro Vás nachystaný dárkový voucher.

O čem jsou jednotlivé lekce?

Těhotenství – je spojené s čekáním. Zatímco partnerka prožívá obrovské změny fyzické i psychické, muži se toho zatím zdánlivě tolik neděje. Příchod miminka se sice každým dnem blíží, ale je stále opředen tolika neznámými, že je složité se na novou situaci připravit. Zvláště když nevíte, co vás vlastně čeká. Kdo to za vámi jde? Nový člen rodiny, vaše miminko, zázrak. Človíček, který vám změní celý život.

Jak se na miminko připravit? Jak pomoci partnerce? Co nás čeká?

V této fázi čeká partnerku mimořádné množství návštěv u lékaře. Proč to tak je? U kterých bych měl být? Možná jste také začali společně chodit na předporodní kurz, kde jste zjistili spoustu věcí, které jste nikdy vědět nechtěli. Pomůžeme vám vyrovnat se s náporem lépe než předporodní kurz určený především pro ženu. Dokážeme vám pomoci užívat si partnerčino těhotenství.

První lekce kurzu otcovství se věnuje především tomuto období. Odpoví vám na otázky, na které odpovědět lze a přidá vám manuál s nímž budete v obraze. Navíc získáte mnoho tipů a triků jak být dobrým partnerem těhotné ženě.

Porod – z pohledu muže. Tedy nikoliv duly nebo porodní asistentky, ale opravdového chlapa. Rozebírá nejčastější otázky typu: Jak poznám, že moje partnerka začala rodit? Co mám dělat, když mi partnerka řekne, že má kontrakce? Může se jezdit do porodnice 180 km v hodině? Mám volat helikoptéru? Mám jít k porodu? Jdu k porodu, co tam budu dělat? Co potřebuji k porodu a co na návštěvu v porodnici? Mám být u císařského řezu když nesnáším krev? Jak dlouho mám zůstat v porodnici s partnerkou? Co mám připravit doma na příjezd novorozence? Jak se přidělává autosedačka? Co mám přinést ženě do porodnice? Na co se mám připravit? Jak mám komunikovat s lékaři a personálem?

Během hodiny probereme předporodní fázi, porod a nezbytný pobyt v nemocnici, včetně převozu partnerky a novorozence domů.

Šestinedělí – tato lekce se zabývá nejnáročnější fází z hlediska partnerských vztahů. Mnoho párů se rozešlo právě v tomto období. Je tedy dobré se na ně pořádně připravit. I když vás pak cestou stihne spousta nenadálých událostí, řádnou přípravou budete mít půlku odpracovanou. Pochopíte, jak vyjít vstříc partnerce, miminku i sobě.

Nový člen domácnosti zabere veškerý váš čas i prostor. Čím dříve se seznámíte s jeho potřebami, tím rychleji se zžijete a budete mít mnohem více času pro sebe. Vše, co se doposavad vaší partnerce líbilo a tzv. to na ní fungovalo, už neplatí. Najednou je všechno vzhůru nohama.

Naučíme vás v nové situaci chodit. Ukážeme možnosti jak se zapojit a být užitečný. Jak si své dítě užít chlapsky a jak se s partnerkou vrátit k vaší nejoblíbenější fázi – dělání dětí.

Péče o miminko – povídání je sice krásná věc, ale nejvíce se člověk přeci jen naučí vlastní praxí. Poslední lekce je tedy věnována praktickým ukázkám a zkoušení. Na programu je: přebalování, krmení, utěšování, koupání, bezpečné zvedání a uchopování, oblékání, ukládání dítěte do autosedačky a oblíbené s.o.s. noční vstávání.